No:521/22, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyası Prezidentinin beynəlxalq mədəniyyət əməkdaşlığı üzrə xüsusi nümayəndəsi Mixail Şvıdkoy ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
17 noyabr 2022 20:10
17 noyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Rusiya Federasiyası Prezidentinin beynəlxalq mədəniyyət əməkdaşlığı üzrə xüsusi nümayəndəsi Mixail Şvıdkoy arasında görüş keçirilib.
Görüşdə ikitərəfli və regional əsaslarda humanitar və mədəniyyət məsələləri, bölgədə etimad quruculuğu tədbirləri müzakirə edilib.
Nazir Ceyhun Bayramov post-münaqişə dövründə Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması prosesi barədə məlumat verib.
Xüsusi nümayəndə Mixayıl Şvıdkoy bölgədə sülh və əminamanlığın təmin edilməsi istiqamətində ölkəmizin səylərinin əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb. O, mədəniyyət və humanitar sahələrdə birgə tədbirlərin həyata keçirilməsi istiqamətində dəstək verməyə hazır olduğunu bildirib.

No: 521/22 Press Release on the Meeting of Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with Special Representative of the President of the Russian Federation for International Cultural Cooperation Mikhail Shvydkoy
17 November 2022 20:10
On 17 November 2022, a meeting was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Special Representative of the President of the Russian Federation for International Cultural Cooperation Mikhail Shvydkoy.
At the meeting, humanitarian and cultural issues, as well as confidence-building measures in the region, were discussed on a bilateral and regional basis.
Minister Jeyhun Bayramov provided information on the process of normalization of relations between Azerbaijan and Armenia in the post-conflict period.
Special Representative Mikhail Shvydkoy emphasized that the efforts of our country towards ensuring peace and tranquility in the region are significant. He noted his readiness to provide support towards the implementation of joint events in the cultural and humanitarian fields.