No:126/24, Nazir Ceyhun Bayramovun ABŞ Dövlət Departamentinin Qafqaz danışıqları üzrə baş müşaviri Lui Bono ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
18 mart 2024-cü il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ABŞ Dövlət Departamentinin Qafqaz danışıqları üzrə baş müşaviri Lui Bono ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycanla ABŞ arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyi və perspektivləri, regiondakı mövcud vəziyyət, eləcə də Azərbaycan və Ermənistan arasında normallaşma prosesinin bir sıra aspektləri müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransı və Berlində keçirilmiş görüşlərdən irəli gələn məsələlər, Azərbaycanın sülh prosesində gözləntiləri, proses çərçivəsində açıq qalan məsələlər üzrə ölkəmizin mövqeyini diqqətə çatdırıb. Azərbaycanın sülh prosesinə sadiqliyi qeyd olunub.
Görüş zamanı, tərəflər həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:126/24, Press release on the meeting between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Louis Bono, U.S. Department of State Senior Advisor for Caucasus Negotiations
On 18 March 2024, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a meeting with Louis Bono, U.S. Department of State Senior Advisor for Caucasus Negotiations.
Agenda and opportunities of bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and the U.S., situation in the region, as well as multiple aspects of the normalization process between Azerbaijan and Armenia were discussed during the meeting.
Minister Jeyhun Bayramov outlined the position of our country regarding the issues related to the meetings held in Munich Security Conference and in Berlin, expectations of Azerbaijan from the peace process, as well as remaining issues in the course of the process. Azerbaijan’s commitment to the peace process was noted.