No:060/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 fevral 2025 23:44
15 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-Türkiyə müttəfiqlik münasibətlərinin siyasi, təhlükəsizlik, iqtisadi, nəqliyyat-kommunikasiyalar aspektləri, habelə regional və beynəlxalq gündəlikdə duran məsələlər müzakirə olunub.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən Türk Dövlətləri Təşkilatı (TDT), BMT, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı və digər platformalar çərçivəsində birgə fəaliyyət və dəstəyin davam etdirilməsinin vacibliyi qeyd olunub.
Tərəflər, eyni zamanda Yaxın Şərqdə, xüsusilə Qəzza bölgəsi və Suriyada mövcud vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov, həmçinin həmkarını hazırkı regional vəziyyət, Azərbaycan-Ermənistan sülh prosesinin cari vəziyyəti ilə bağlı ətraflı məlumatlandırıb.

No:060/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
15 February 2025 23:44
On 15 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan within the framework of his participation in the Munich Security Conference.
During the meeting, political, security, economic, and transport-communication aspects of the Azerbaijan-Türkiye allied relations, as well as issues on the regional and international agenda, were discussed.
The importance of continuing joint activities and support within the framework of regional and international organizations, including the Organization of Turkic States (OTS), the United Nations, the Organization of Islamic Cooperation and other platforms, was noted.
The sides also exchanged views on the current situation in the Middle East, particularly in the Gaza region and Syria.
Minister Jeyhun Bayramov also provided his counterpart with detailed information on the current regional situation and the state of the Azerbaijan-Armenia peace process.