No:290/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
28 may 2023 18:08
28 may 2023-cü il tarixində Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng edib.
Özbəkistan naziri Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə səmimi təbriklərini çatdırıb, ölkəmizin müstəqilliyinin möhkəm və davamlı olmasını arzulayıb.
Telefon danışığı zamanı iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektləri müzakirə olunub. Ölkələrimiz arasında ikitərəfli və regional əməkdaşlıq imkanlarının yüksək potensialı vurğulanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Özbəkistanlı həmkarına təbriklərə görə öz minnətdarlığını bildirib, ölkələrimiz arasında genişmiqyaslı əlaqələrin daha da inkişaf edəcəyinə əminliyini diqqətə çatdırıb.

No:290/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
28 May 2023 18:08
On 28 May 2023, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov made a phone call to Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov.
The Uzbek Minister conveyed his sincere congratulations on the occasion of the Independence Day of the Republic of Azerbaijan and wished the independence of our country to be strong and lasting.
During the telephone conversation, various aspects of brotherhood, friendship and strategic partnership relations between the two countries were discussed. The high potential of bilateral and regional cooperation opportunities between our countries was emphasized.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to his Uzbek counterpart for the congratulations and expressed confidence that large-scale relations between our countries will further develop.