No:196/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Bəhreyn Krallığının vəliəhdi və Baş naziri Salman ibn Həməd ibn İsa Əl-Xəlifə ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
12 may 2025 16:05
12 may 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Bəhreyn Krallığına rəsmi səfəri çərçivəsində Bəhreyn Krallığının vəliəhdi və Baş naziri Salman ibn Həməd ibn İsa Əl-Xəlifə ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Bəhreyn ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlığının hazırkı durumu, ikitərəfli və çoxtərəfli münasibətlərin inkişaf perspektivləri, habelə regional və beynəlxalq vəziyyət müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov rəsmi səfəri çərçivəsində nümayiş olunan yüksək qonaqpərvərliyə görə təşəkkür edib, bugünkü səfərin iki ölkə arasında əməkdaşlığın inkişafına töhfə olacağına dair ümidvarlıq ifadə edib.
Ölkələrimiz arasında ali və yüksək səviyyədə siyasi dialoqun səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunub, bu dinamikanın iqtisadiyyat, ticarət, investisiyalar, turizm, logistika, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları üzrə konkret təşəbbüslər vasitəsilə daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
2026-cı ilin Azərbaycan və Bəhreyn arasında diplomatik münasibətlərinin 30 illiyi ilə əlamətdar olacağı məmnunluqla qeyd edilib, bu illər ərzində münasibətlərimizin əsaslandığı prinsiplərin bundan sonra da əməkdaşlığımızın inkişafında rəhbər tutulmasının əhəmiyyəti qeyd edilib.

No:196/25, Press release on the meeting of Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the Crown Prince and Prime Minister of the Kingdom of Bahrain Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa
12 May 2025 16:05
On 12 May 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Crown Prince and Prime Minister of the Kingdom of Bahrain Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa within the framework of his official visit to the Kingdom of Bahrain.
During the meeting, the current state of Azerbaijan–Bahrain bilateral and multilateral cooperation, the prospects for the development of bilateral and multilateral relations, as well as the regional and international situation were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov expressed gratitude for the high hospitality shown during the official visit and conveyed hope that the current visit would contribute to the development of cooperation between the two countries.
Satisfaction was expressed with the level of political dialogue at the highest and high levels between the countries, and the importance of further developing this dynamic through concrete initiatives in the fields of economy, trade, investments, tourism, logistics, information and communication technologies was emphasized.
It was noted with satisfaction that 2026 will mark the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Bahrain, and the importance of continuing to be guided by the principles on which these relations are based in the future development of cooperation was highlighted.