No:042/24, Nazir müavini Samir Şərifovun Belarus Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının xarici siyasət idarəsinin rəisi İqor Sekreta arasında görüşə dair mətbuat məlumatı
05 fevral 2024 19:26
5 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Samir Şərifov və Belarus Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının xarici siyasət idarəsinin rəisi İqor Sekreta arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası ilə Belarus Respublikası arasında ikitərəfli əlaqələrin hazırkı səviyyəsindən məmnunluq ifadə edilib və ali səviyyədəki siyasi dialoqun ikitərəfli əməkdaşlığın bütün sahələrində inkişaf etdirməsi üçün əsas rol oynadığı qeyd olunub.
İki ölkə arasında iqtisadi sahədə əməkdaşlığın hazırkı müsbət dinamikası xüsusi olaraq vurğulanıb.
Görüş zamanı qarşılıqlı maraq kəsb edən digər mühüm beynəlxalq məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

No:042/24, Press release on the meeting between Deputy Minister Samir Sharifov and the Head of the Foreign Policy Directorate of the Administration of the President of the Republic of Belarus, Igor Sekreta
05 February 2024 19:26
On 5 February 2024, a meeting was held between the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Samir Sharifov, and the Head of the Foreign Policy Directorate of the Administration of the President of the Republic of Belarus, Igor Sekreta.
During the meeting, satisfaction was expressed with the current level of bilateral relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Belarus, and it was noted that political dialogue at the highest level plays a fundamental role in the development of bilateral cooperation in all areas.
The current positive dynamics of cooperation in the economic field between the two countries was particularly emphasized.
During the meeting, an extensive exchange of views was held on other important international issues of mutual interest.