No:021/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Belarus Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Andrey Ravkov ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
23 yanvar 2025 20:11
23 yanvar 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Belarus Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Andrey Ravkovu Azərbaycandakı diplomatik fəaliyyətini başa vurması münasibətilə qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov səfir Andrey Ravkova Belarusun Azərbaycandakı səfiri olduğu dövrdə səmərəli fəaliyyətinə görə təşəkkür edib, ona gələcək işlərində uğurlar arzu edib.
İki ölkə arasında mövcud strateji tərəfdaşlığın inkişafında ali və yüksək səviyyəli təmasların, qarşılıqlı səfərlər və beynəlxalq platformalar çərçivəsində fikir mübadilələrinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Xüsusilə, iqtisadiyyat, ticarət, investisiyalar sahəsində əməkdaşlığın geniş perspektivlərinin olduğu bildirilib, bu istiqamətdə Azərbaycan Respublikası ilə Belarus Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə hökumətlərarası komissiyanın fəaliyyətinin vacibliyi qeyd olunub.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı dəstək və əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Səfir Andrey Ravkov ölkəmizdə fəaliyyət göstərdiyi müddətdə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq və dəstəyə görə təşəkkür edib, Azərbaycan-Belarus strateji tərəfdaşlığının bundan sonra da yüksələn xətt üzrə inkişafına əmin olduğunu qeyd edib.

No:021/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Ambassador of the Republic of Belarus to our country Andrey Ravkov
23 January 2025 20:11
On 23 January 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received Ambassador of the Republic of Belarus to our country Andrey Ravkov on the occasion of the completion of his diplomatic mission in Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to Ambassador Andrey Ravkov for his effective activity during his tenure as Ambassador of Belarus to Azerbaijan and wished him success in his future endeavors.
The importance of high-level connections, mutual visits, and exchanges of views within the framework of international platforms in the development of the existing strategic partnership between the two countries was emphasized.
In particular, it was stated that there are broad prospects for cooperation in the fields of economy, trade and investments, and the importance of the activities of the joint intergovernmental commission on trade and economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Belarus in this direction was noted.
The importance of continuing mutual support and cooperation within the framework of regional and international organizations was brought to attention.
Ambassador Andrey Ravkov expressed his gratitude for the mutually beneficial cooperation and support during his tenure in our country and noted his confidence that the Azerbaijan-Belarus strategic partnership will continue to develop along an upward trajectory.