No:014/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Maldiv Respublikasının xarici işlər naziri Musa Zamir ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
19 yanvar 2024 13:43
18 yanvar 2024-cü il tarixində nazir Ceyhun Bayramov Qoşulmama Hərəkatının Dövlət və Hökumət Başçılarının Uqandanın Kampala şəhərində keçirilən 19-cu Zirvə görüşü çərçivəsində Maldiv Respublikasının xarici işlər naziri Musa Zameer ilə görüşüb.
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasında ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd edərək, yüksək səviyyəli səfərlərin həyata keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Maldiv xarici işlər naziri ölkəmizi Qoşulmama Hərəkatında uğurlu sədrliyinə görə təbriklərini çatdırıb, troyka üzvü kimi Azərbaycanın Hərəkatın daha da güclənməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyinə əmin olduğunu bildirib. Ölkələrimiz arasında turizm, hava nəqliyyatı, təhsil, və digər humanitar sahələrdə əməkdaşlığın inkişafının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüş zamanı həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərfli və regional məsələlər müzakirə olunub.

No:014/24, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Maldives, Moosa Zameer
19 January 2024 13:43
On 18 January 2024, Minister Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Maldives, Moosa Zameer, within the framework of the 19th Summit Meeting of the Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement held in Kampala, the Republic of Uganda.
During the meeting, the sides noted the importance of further developing bilateral relations between the two countries and emphasized the importance of conducting high-level visits.
The Minister of Foreign Affairs of Maldives conveyed his congratulations to Azerbaijan on its successful chairmanship in the Non-Aligned Movement and expressed confidence that Azerbaijan, as a member of the troika, will spare no efforts to further strengthen the Movement. He emphasized the importance of developing cooperation between two countries in the fields of tourism, air transport, education, and other humanitarian areas.