Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Kolumbiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Əsəd Jose Jater Penanı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
18 dekabr 2015 04:46
Görüşdə Azərbaycan və Kolumbiya arasında siyasi, iqtisadi və mədəni sahələrdə əməkdaşlığın inkişafından məmnunluq ifadə olundu. Ticarət sahəsində əlaqələrin inkişaf etdirilməsi üçün qarşılıqlı biznes forumların keçirilməsinin zəruriliyi vurğulandı.
Əsəd Jose Jater Pena diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Kolumbiya arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfələrinə görə Əsəd Jose Jater Penaya təşəkkürünü ifadə etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Press release 18 December 2015 04:46
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Assad Jose Jater Pena, Charge d’Affaires of the Embassy of the Republic of Colombia to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term
18 December 2015 04:46
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the development of cooperation in political, economic and cultural fields between Azerbaijan and Colombia. They stressed the importance of holding mutual business forums to promote the relations in the trade field.
Assad Jose Jater Pena expressed his gratitude for the support to fulfill his diplomatic activities in Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciation to Assad Jose Jater Pena for his contributions to deepen the relations between Azerbaijan and Colombia and wished him every success in his future endeavors.