Mətbuat şərhi 29 sentyabr 2016 05:11
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Cibutinin müdafiə naziri Əli Həsən Bahdonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
29 sentyabr 2016 05:11
Görüşdə iki ölkə arasında əlaqələrin inkişaf perspektivlərinə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.
Elmar Məmmədyarov Cibutinin hələ 1993-cü ildə BMT Təhlükəsizlik Şurasının qeyri-daimi üzvü kimi TŞ-nin Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi ilə əlaqədar qətnamələrinin qəbul edilməsində rolunu və bu münaqişənin həllində tutduğu ədalətli və birmənalı mövqeyinin yüksək qiymətləndirildiyini vurğuladı.
Əli Həsən Bahdon "ADEX 2016" sərgisinin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd edərək, Azərbaycandan olan tərəf müqabilləri ilə praktiki əməkdaşlığın inkişafı məsələlərini müzakirə etdiyini nəzərə çatdırdı.
Görüşdə Azərbaycan və Cibuti arasında iqtisadi-ticarət, nəqliyyat və digər sahələrdə əlaqələrin inkişafı üçün əlverişli imkanların olduğu vurğulandı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by Ali Hassan Bahdon, Minister of Defence of Djibouti
At the meeting the sides had a comprehensive overview on development prospects of bilateral ties.
Elmar Mammadyarov stressed that Djibouti’s role as a non-permanent member of the UN Security Council back in 1993 in adoption of relevant UNSC resolutions on Armenia-Azerbaijan conflict and it’s fair and unequivocal position in regards with the resolution of conflict is highly appreciated.
Ali Hassan Bahdon noting well organization of "ADEX2016", added that he had fruitful discussions with his counterparts from Azerbaijan on enhancement of practical cooperation.
The sides also mentioned the ample opportunities for development of cooperation between the two countries in the economic-trade, transport and other spheres.