Mətbuat şərhi 28 yanvar 2015
Xarici işlər aziri Elmar Məmmədyarov Polşaya işgüzar səfəri çərçivəsində Krakov şəhərində ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Polşaya işgüzar səfəri çərçivəsində Krakov şəhərində 27 yanvar 2015-ci il tarixində ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri Ceyms Uorlik (ABŞ), Pyer Andryu (Fransa) və İqor Popov (Rusiya) və ATƏT-in Fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kasprşik ilə görüşüb.
Görüşdə Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli üzrə danışıqlar prosesi və ATƏT Minsk Qrupunun qarşıdan gələn dövr üçün nəzərdə tutulmuş fəaliyyət planı ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Ermənistanın təxribatçı əməllərinə diqqəti çəkərək bunların danışıqlar prosesinə xələl gətirmək məqsədi güddüyünü bildirdi.
Münaqişənin həllinə dair Azərbaycanın mövqeyini bir daha vurğulayan Nazir Elmar Məmmədyarov ilk növbədə Ermənistanın silahlı qüvvələrinin işğal olunmuş Azərbaycan ərazilərindən çıxarılmalı olduğunu diqqətə çatdırdı.
Görüş əsnasında Ermənistan tərəfindən girov götürülmüş soydaşlarımız Dilqəm Əsgərov və Şahbaz Quliyevin azad edilməsi məsələsi ATƏT Minsk qrupunun həmsədrləri qarşısında qaldırıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov on the sidelines of his working visit to Poland held a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs in Krakow
Foreign Minister Elmar Mammadyarov on the sidelines of his working visit to Poland held a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russian Federation), James Warlick ( United States of America), Pierre Andrieu (France) and Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office in Krakow on January 27th, 2015.
At the meeting views were exchanged on the negotiation process towards the settlement of Armenia-Azerbaijan conflict and the action plan of the OSCE Minsk Group for the upcoming period.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov drawing the attention to the provocative actions of Armenia underlined that Armenia by these means aims at obstructing the negotiation process.
Reiterating the position of Azerbaijan towards the settlement of the conflict Foreign Minister Elmar Mammadyarov stressed that, first and foremost, the armed forces of Armenia has to be withdrawn from the occupied territories of Azerbaijan.
During the meeting the release of Azerbaijani hostages Dilgam Asgarov and Shahbaz Guliyev were raised ahead of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.