No:585/22, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Belarus Respublikasının xarici işlər naziri Sergey Aleynik arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
15 dekabr 2022 13:20
15 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Belarus Respublikasının xarici işlər naziri Sergey Aleynik arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov öncəliklə həmkarını bu yüksək vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib və ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Telefon danışığı zamanı tərəflər Azərbaycanla Belarus arasında mövcud olan çoxölçülü münasibətlərin yüksək səviyyəsini məmnunluqla qeyd edib və ikitərəfli münasibətlərin gələcək inkişaf perspektivlərini müzakirə ediblər.
Nazir Sergey Aleynik Azərbaycanla Belarus arasında strateji dialoq və əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını vurğulayıb. Belarusun bölgəmizdə sülh və sabitliyə daim dəstək verdiyi bildirilib.
Telefon danışığı zamanı, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional məsələlər müzakirə edilib. Nazir Ceyhun Bayramov Belarus xarici işlər nazirini ölkəmizə səfərə dəvət edib.

No:585/22, Press release on the phone conversation between the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Belarus Sergei Aleinik
15 December 2022 13:20
On December 15, 2022, a phone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Belarus Sergei Aleinik.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his colleague on being appointed to this high position and wished him success in his work.
During the phone conversation, the sides noted with satisfaction the high level of multidimensional relations between Azerbaijan and Belarus and discussed the future development prospects of bilateral relations.
Minister Sergei Aleinik emphasized their satisfaction with the strategic dialogue and cooperation between Azerbaijan and Belarus. It was stated that Belarus always supports peace and stability in our region.
During the phone conversation, other bilateral and regional issues of mutual interest were also discussed. Minister Jeyhun Bayramov invited the Minister of Foreign Affairs of Belarus to visit our country.