No:506/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
23 dekabr 2024 16:27
23 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Serbiya Respublikasına işgüzar səfəri çərçivəsində bu ölkənin Prezidenti Aleksandar Vuçiç tərəfindən qəbul edilib.
Görüş zamanı iki ölkə arasında mövcud strateji tərəfdaşlıq münasibətlərindən məmnunluq ifadə olunub, qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfərlərin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə, ikitərəfli strateji tərəfdaşlıq münasibətləri, eləcə də regional təhlükəsizlik məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər Azərbaycan və Serbiya tərəfindən hər zaman qarşılıqlı şəkildə ərazi bütövlüyü və suverenliyinə göstərilən davamlı dəstəyin təqdirəlayiq olduğunu bildiriblər.
Ölkəmizi BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) uğurlu ev sahibliyi münasibətilə təbrik edən Prezident Vuçiç, COP29 çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevlə keçirdiyi görüşü məmnunluqla xatırlayıb.

No:506/24, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Aleksandar Vučić, President of the Republic of Serbia
23 December 2024 16:27
On 23 December 2024, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, was received by Aleksandar Vučić, President of the Republic of Serbia, within the framework of his working visit to the Republic of Serbia.
During the meeting, satisfaction was expressed with the existing strategic partnership relations between the two countries, and the importance of mutual high-level visits was emphasized.
At the meeting, an exchange of views was conducted on bilateral strategic partnership relations, as well as regional security issues.
The sides stated that the continuous mutual support always shown by Azerbaijan and Serbia for each other’s territorial integrity and sovereignty is commendable.
President Vučić, congratulating our country on the successful hosting of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29), recalled with satisfaction his meeting with Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, within the framework of COP29.