No_488_20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Ruslan Kazakbaev ilə telefon danışığına dair məlumatı.
30 dekabr 2020 01:38
2020-ci ilin 29 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Ruslan Kazakbaev arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər, 10 noyabr tarixli üçtərəfli bəyanatdan irəli gələn məsələlərin icrası və bölgədə mövcud olan son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ruslan Kazakbaev tərəfindən beynəlxalq hüququn bərqərar olması və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi ilə əlaqədar məmnunluq ifadə edildi.
Nazirlər həm ikitərəfli, həm də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri üzrə ətraflı fikir mübadiləsi apardılar.

No:488/20, Information of the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic Ruslan Kazakbaev
On December 29, 2020, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic Ruslan Kazakbaev.
The Ministers exchanged views on the implementation of the issues arising from the November 10 trilateral statement and the latest situation in the region.
Minister Ruslan Kazakbaev expressed satisfaction with the restoration of international law and ensuring the territorial integrity of Azerbaijan.
The Ministers exchanged views on expanding bilateral cooperation and also within international organizations.