No:484/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığına dair məlumatı
15 oktyabr 2022 20:43
15 oktyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər iki dövlətin liderlərinin Astanada baş tutmuş görüşünün davamı olaraq bir sıra məsələlər, o cümlədən ikitərəfli gündəliyin aktual mövzuları üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər, həmçinin regionda mövcud olan cari vəziyyəti müzakirə ediblər.
Telefon danışığı zamanı beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, habelə qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər müzakirə edilib.

Press release 15 October 2022
No:484/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the phone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian
On October 15, 2022, a phone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian.
An exchange of views took place between the Ministers on a number of issues, including topical issues of the bilateral agenda as a continuation of the Astana meeting of the leaders of the two states.
The current situation in the region was discussed as well.
Discussions were also held on cooperation within international organizations, as well as on other issues of mutual interest.