No:473/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan xarici işlər naziri müavininin İtaliya xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq naziri müavini ilə görüşünə dair məlumatı
2 dekabr 2021-ci il tarixində Stokholmda, İtaliya tərəfinin təşəbbüsü ilə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Fariz Rzayev İtaliya xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Benedetto Della Vedova ilə görüşüb.
Görüşün əvvəlində, İtaliya xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Azərbaycan Dövlət Sərhəd Xidmətinin 14 hərbi qulluqçusunun şəhid olması ilə nəticələnən helikopter qəzasına görə başsağlığı verib.
Görüş zamanı tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir müavini F. Rzayev, həmkarına bölgədə münaqişə sonrası vəziyyət, o cümlədən Azərbaycan tərəfindən işğaldan azad olunmuş ərazilərində aparılan bərpa, yenidənqurma və reinteqrasiya işləri barədə ətraflı məlumat verib.

No:473/21, Information of the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Deputy Foreign Minister of Azerbaijan with the Deputy Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Italy
On December 2, 2021, in Stockholm, at the initiative of the Italian side, Deputy Foreign Minister of the Republic of Azerbaijan Fariz Rzayev met with Deputy Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Italy Benedetto Della Vedova.​
At the beginning of the meeting, the Italian Deputy Minister of Foreign Affairs and International Cooperation expressed his condolences over the helicopter crash that killed 14 servicemen of the State Border Service of Azerbaijan.​
During the meeting, the sides exchanged views on issues of bilateral cooperation.
Deputy Minister F. Rzayev briefed his counterpart on the post-conflict situation in the region, including the restoration, reconstruction and reintegration work carried out by Azerbaijan in the liberated territories.​