No:470/25, Azərbaycan Respublikasının Tailand Krallığındakı Səfirliyinin açılış mərasiminə dair mətbuat məlumatı
11 dekabr 2025 17:51
11 dekabr tarixində Banqkok şəhərində Azərbaycan Respublikasının Tailand Krallığındakı Səfirliyinin rəsmi açılış mərasimi keçirilib.
Xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Tailand Krallığındakı Səfirliyinin açılış mərasimində iştirak edib.
Nazir müavini, səfirliyin yerləşdiyi binanın qarşısında Azərbaycanın dövlət bayrağını ucaldıb.
Daha sonra xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov və onun tailandlı həmkarı Vijavat İsarabhakdi səfirliyin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsiblər.

No:470/25, Press release on the opening ceremony of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Kingdom of Thailand
11 December 2025 17:51
On 11 December, the official opening ceremony of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Kingdom of Thailand was held in Bangkok.
Deputy Minister of Foreign Affairs Elnur Mammadov attended the opening ceremony of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Kingdom of Thailand.
The Deputy Minister raised the national flag of Azerbaijan in front of the building where the Embassy is located.
Subsequently, Deputy Minister of Foreign Affairs Elnur Mammadov and his Thai counterpart Vijavat Isarabhakdi cut the ribbon symbolizing the official opening of the Embassy.