No:441/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsini məlumatı
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin məlumat verdiyi kimi, 16 noyabr 2021-ci il tarixində dövlət sərhədində Ermənistanın törətdiyi hərbi təxribat nəticəsində baş verən döyüş əməliyyatları zamanı Azərbaycan Ordusunun 7 hərbi qulluqçusu şəhid olub, 10 nəfər hərbi qulluqçumuz isə yaralanıb.
Ermənistan tərəfinin revanşizm mövqeyindən çıxış edərək hərbi təxribatları davam etdirməsini qətiyyətlə pisləyirik. Bölgədə vəziyyətin gərginləşməsi və üçtərəfli bəyanatın icrasına maneələr törədilməsi məsuliyyəti bilavasitə Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərindədir.
Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyünə qarşı yönələn hər hansı təhdidlər və hərbi təxribatlar bundan sonra da adekvat şəkildə cavablandırılacaqdır.

No:441/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
17 November 2021 11:43
According to the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, 7 servicemen of the Azerbaijani Army were killed and 10 were wounded during the combat operations that took place on the state border as a result of Armenian military provocations on November 16, 2021.
We strongly condemn the continuation of military provocations by the Armenian side on the basis of revanchism. The responsibility for the escalation of the situation in the region and obstruction of the implementation of the trilateral statement lies directly with the military-political leadership of Armenia.
Any threats and military provocations against the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders will continue to receive an adequate response.