No:428/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
10 noyabr 2021-ci il tarixində YUNESKO-nun Baş Konfransında iştirak məqsədi ilə Parisə səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ABŞ-dan Endryu Şafer, Fransadan Bris Rökföy və Rusiyadan İqor Xovayev ilə, habelə həmsədrlərin iştirakı ilə Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan ilə görüşləri olub. Görüşlərdə, həmçinin ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspşik iştirak edib.
Görüşlərdə bölgədə yaranmış yeni reallıqları nəzərə alaraq, Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesi ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanın münaqişə sonrası vəziyyətlə bağlı mövqeyini qarşı tərəfin diqqətinə çatdırıb.

No:428/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
11 November 2021 01:11
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, during his working visit to Paris on November 10, 2021 to attend the UNESCO General Conference, met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Andrew Schaefer from the USA, Brice Roquefeuil from France and Igor Khovaev from Russia, as well as met with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, with the participation of the Co-Chairs. The meetings were also attended by the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk.
At the meeting, the sides exchanged views on the process of normalization of relations between Azerbaijan and Armenia, taking into account the new realities in the region.
Minister Jeyhun Bayramov informed the opposite side about Azerbaijan's position on the post-conflict situation.