No:395/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi məsələləri üzrə Birgə işçi qrupunun növbəti iclasına dair məlumatı
13 sentyabr 2022 16:00
12-13 sentyabr 2022-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi məsələləri üzrə Birgə işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinə xarici işlər nazirinin müavini, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərhəd və Xəzər dənizi məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi Xələf Xələfov, Türkmənistan nümayəndə heyətinə Xəzər dənizi İnstitutunun direktoru, Xəzər dənizi məsələləri üzrə Türkmənistanın xüsusi nümayəndəsi Murad Atacanov rəhbərlik edib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının və Türkmənistanın aidiyyəti nazirlik və qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
İclas zamanı Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi haqqında Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Saziş layihəsinin müddəaları müzakirə edilib.
Tərəflər Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi məsələləri üzrə danışıqlar prosesini davam etdirmək barədə razılığa gəliblər.

No:395/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the next meeting of the Joint working group on the division of the Caspian seabed between the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan
13 September 2022 16:00
On September 12-13, 2022, the next meeting of the Joint Working Group on the division of the Caspian seabed between the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan was held in Baku.
The delegation of Azerbaijan was led by the Deputy Minister of Foreign Affairs, the special representative of the President of the Republic of Azerbaijan on the border and the Caspian Sea issues, Khalaf Khalafov, and the Turkmen delegation was led by the director of the Caspian Sea Institute, the special representative of Turkmenistan on Caspian Sea issues, Murad Atajanov.
Representatives of relevant ministries and institutions of the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan participated in the meeting.
During the meeting, the provisions of the draft Agreement between the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan on the division of the Caspian seabed between the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan were discussed.