No:390/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayev ilə görüşünə dair məlumatı
09 sentyabr 2022 18:00
9 sentyabr 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayevi qəbul edib.
Tərəflər Azərbaycanla Rusiya arasında ikitərəfli gündəlikdə duran məsələlər, regionda cari vəziyyət ətrafında, o cümlədən Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması prosesinin müxtəlif cəhətləri və bu çərçivədə atılan addımlar, etimad quruculuğu tədbirləri sahəsində görülən işlər, habelə gələcək perspektivlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Bölgədə sülh və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üçün Azərbaycan, Ermənistan və Rusiya liderlərinin imzaladığı üçtərəfli bəyanatların müddəalarının, habelə normallaşma prosesi çərçivəsində əldə edilmiş razılıqların tam icrasının vacibliyi vurğulanıb.

No:390/22, No: 390/22, Information of the Press Service department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the special representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovaev
09 September 2022 18:00
On September 9, 2022, Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov has received the special representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovaev.
The parties exchanged views on issues of bilateral agenda between Azerbaijan and Russia, the current situation in the region, including various aspects of normalization process of relations between Azerbaijan and Armenia and the steps taken in this context, confidence-building measures, as well as future prospects.
The sides emphasized the importance of the full implementation of the provisions of the trilateral statements signed by the leaders of Azerbaijan, Armenia and Russia, as well as the agreements reached within the framework of normalization process in order to ensure peace and security in the region.