No:382/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Özbəkistan xarici işlər nazirinin birinci müavini ilə görüşünə dair məlumatı
12 oktyabr 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubiley tədbiri çərçivəsində Özbəkistan Respublikasının xarici işlər nazirinin birinci müavini Farhod Arziyev ilə görüşdü.
Görüş zamanı tərəflər ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu qeyd etdi, bu münasibətlərin müxtəlif istiqamətlərdə daha da inkişaf etdirilməsi və genişləndirilməsi üçün əlverişli imkanların mövcudluğunu vurğuladı.
Görüşdə, Azərbaycan və Özbəkistan arasında iqtisadi-ticarət sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsinin vacibliyi vurğulandı.
Görüş zamanı nazir Ceyhun Bayramov həmkarına Azərbaycanın işğaldan azad olunmuş ərazilərində həyata keçirilən geniş bərpa və quruculuq işləri haqqında məlumat verib. Tərəflər müxtəlif istiqamətlər üzrə, o cümlədən mədəni irsin bərpası sahəsində birgə əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Görüş zamanı tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

No:382/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the First Deputy Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan
On October 12, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Farhod Arziev within the framework of the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement in Belgrade.​
During the meeting, the sides noted the high level of bilateral relations between the two countries, emphasizing that there are favorable opportunities for further development and expansion of these relations in various directions.​
The importance of expanding economic and trade cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan was stressed at the meeting.​
Minister Jeyhun Bayramov informed his counterpart about the extensive restoration and reconstruction work carried out in the liberated territories of Azerbaijan. The sides discussed issues of joint cooperation in various fields, including the restoration of cultural heritage.​