No:377/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət heyətinin üzvü Milorad Dodik ilə görüşünə dair məlumatı
11 oktyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi ilə bağlı yüksək səviyyəli görüş çərçivəsində Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin üzvü Milorad Dodik ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan ilə Bosniya və Herseqovina arasında ikitərəfli əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar, iki ölkə arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğu vurğulanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov keçmiş münaqişənin həlli ilə bağlı Azərbaycanın beynəlxalq hüquqa əsaslanan mövqeyinə Bosniya və Herseqovinanın hər zaman dəstək verdiyini məmnunluqla qeyd edib.
Milorad Dodik COVİD-19 pandemiyası ilə mübarizədə Azərbaycanın göstərdiyi yardıma görə təşəkkürünü ifadə edib.
Görüşdə tərəflər qarşılıqlı şəkildə səfirliklərin açılması prosesinin sürətləndirilməsinin münasibətlərin daha da inkişafına təkan verəcəyini vurğulayıblar.

No:377/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Milorad Dodik, Member of the Presidency of Bosnia and Herzegovina
On October 11, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Milorad Dodik, a member of the Presidency of Bosnia and Herzegovina, on the sidelines of the high-level meeting dedicated to the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement in Belgrade.​
During the meeting, the sides exchanged views on bilateral cooperation between Azerbaijan and Bosnia and Herzegovina, emphasizing the high level of relations between the two countries.​
Minister Jeyhun Bayramov noted with satisfaction that Bosnia and Herzegovina has always supported Azerbaijan's international law based position on the settlement of the former conflict.​
Milorad Dodik thanked Azerbaijan for its assistance in combating the COVID-19 pandemic.​
During the meeting, the sides stressed that the acceleration of the process of mutual opening of embassies will give impetus to the further development of relations.​