No:364/23, Fransada iğtişaşlar ilə əlaqədar xəbərdarlıq
Fransada Əlcəzair əsilli yeniyetmənin polis tərəfindən qəddarcasına öldürülməsi nəticəsində baş verən iğtişaşları, polis tərəfindən kütləvi zorakılığı, vətəndaş itaətsizliyini, hakimiyyət orqanları tərəfindən adekvat addım atmaq qabiliyyətinin olmamasını, irqçi təmayüllü tendensiyaların daha da güclənməsini nəzərə alaraq, Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının zəruri olmadığı təqdirdə Fransa Respublikasına səfərdən çəkinmələri, səfər edənlərin isə yüksək ehtiyatlılıq nümayiş etdirmələri tövsiyə olunur.
Hazırda Fransada olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarından mühafizə və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etmələri xahiş olunur.
Fransadakı vətəndaşlarımızın konsulluq və digər müraciətləri üçün Azərbaycan Respublikasının Fransadakı Səfirliyi ilə aşağıdakı vasitələrlə əlaqə saxlamaları xahiş olunur:

No:364/23, Alert about the riots in France
Taking into account the riots taking place in France as a result of the brutal killing of an Algerian teenager by the police, the mass violence committed by the police, civil disobedience, the lack of ability to take adequate measures by the authorities, and further exacerbating racist tendencies, the citizens of the Republic of Azerbaijan are advised to refrain from visiting the Republic of France unless necessary, and exercise caution by those who are visiting.
Citizens of the Republic of Azerbaijan currently in France are requested to observe safety and security regulations.
For consular and other questions, our citizens in France are requested to contact the Embassy of the Republic of Azerbaijan in France as following: