No:360/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığına dair məlumatı
05 avqust 2022 00:05
4 avqust 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı Türkiyənin xarici işlər naziri bir qrup radikal dini dəstənin Azərbaycan Respublikasının Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığındakı Səfirliyinin binasına hücumu ilə əlaqədar narahatlığını bildirib.
Nazir Ceyhun Bayramov bu vandallıq aktı barədə Türkiyə tərəfinə ətraflı məlumat verib.
Türkiyə xarici işlər naziri bu hücumu tamamilə qınayıb, Türkiyənin Azərbaycanın yanında olduğunu və hər zaman dəstək göstərməyə hazırlığını diqqətə çatdırıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Türkiyə xarici işlər nazirinə göstərdiyi diqqətə və təklif olunan dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib.

No:360/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
05 August 2022 00:05
On August 4, 2022, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Mevlüt Çavuşoğlu.
During the telephone conversation, the Minister of Foreign Affairs of Türkiye expressed his concern about the attack of a radical religious group on the building of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
Minister Jeyhun Bayramov gave detailed information to the Turkish side about this act of vandalism.
The Turkish Foreign Minister fully condemned this attack and pointed out that Türkiye stands by Azerbaijan and is always ready to support it.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to the Minister of Foreign Affairs of Türkiye for his attention and offered support.