No:337/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Avropa Şurasının baş katibi Mariya Peyçinoviç ilə görüşünə dair məlumatı
23 sentyabr 2021 01:02
BMT Baş Assambleyasının 76-ci sessiyası çərçivəsində 22 sentyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa Şurasının baş katibi Mariya Peyçinoviç Buriç ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Avropa Şurası arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın hazırkı durumu və inkişaf perspektivləri, Azərbaycan ilə Avropa Şurası arasında 2022-ci il üzrə Fəaliyyət Planı, eləcə də regionda baş verən proseslərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov AŞ baş katibinə üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məlumat verərək, bu xüsusda Ermənistanın əsassız iddialarının bölgədə sülh quruculuğu ilə bağlı kövrək vəziyyətin gərginləşdirilməsinə xidmət etdiyini vurğulayıb.
Mariya Peyçinoviç AŞ-nin bölgədə sülh, inkişaf və rifahın təmin olunması mövqeyindən çıxış etdiyini xatırladaraq, bunun üçün müvafiq dəstəyi göstərməyə hazır olduqlarını ifadə edib.

No: 337/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović
23 September 2021 01:02
On September 22, 2021, within the framework of the 76th session of the UN General Assembly, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović Burić.
The sides exchanged views on the current state and prospects for the development of cooperation between Azerbaijan and the Council of Europe, the Council of Europe Action Plan for Azerbaijan for 2022, as well as the latest developments in the region.
Minister Jeyhun Bayramov informed the Secretary General on the implementation of the Trilateral Statements, emphasizing that Armenia’s baseless claims in this regard serve to aggravate the fragile situation for peace building in the region.
Reminding that the Council of Europe stands for ensuring peace, development, and prosperity in the region, Marija Pejčinović said that they were ready to provide appropriate support.