Mətbuat şərhi 31 avqust 2021 19:38
No:312/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığına dair məlumatı
31 avqust 2021 19:38
31 avqust 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə həmkarını təbrik edib, ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov, Azərbaycan və İran arasında dərin tarixi köklərə əsaslanan dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin, geniş spektrli ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin mövcudluğunu vurğulayıb və iki ölkə tərəfindən bir sıra layihələrin uğurla icra olunduğunu qeyd edib.
Tərəflər, həmçinin regionda mövcud olan cari vəziyyət və ikitərəfli əməkdaşlığın bəzi məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 31 August 2021
No:312/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian
On August 31, 2021, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his Iranian counterpart on his appointment as the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran and wished him success in his activities.
Minister Jeyhun Bayramov stressed the existence of relations based on the principles of friendship and cooperation that have deep historical roots, broad-spectrum bilateral cooperation agenda between Azerbaijan and Iran, and noted that a number of projects have been successfully implemented by the two countries.
The sides also exchanged views on the current situation in the region and some issues of bilateral cooperation.