No:301/23, Səyahət xəbərdarlığı: İran İslam Respublikası
Cari ilin yanvar ayında Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə qarşı törədilmiş terror aktı və bunun nəticəsində İrandakı məhdud diplomatik təmsilçiliyimiz nəzərə alınmaqla, Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına zəruri olmadığı təqdirdə İran İslam Respublikasına səfər etməməyi, səfər edənlərin isə yüksək ehtiyatlılıq nümayiş etdirmələri kəskin şəkildə tövsiyə olunur.
Hal-hazırda İran İslam Respublikasında olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına mühafizə və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etmələri tələb olunur.
İran İslam Respublikasındakı vətəndaşlarımızın konsulluq və digər müraciətləri üçün Azərbaycan Respublikasının Təbrizdəki Baş Konsulluğu ilə aşağıdakı vasitələrlə əlaqə saxlamaları xahiş olunur:

Taking into account the terrorist act committed against the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran in January this year, and limited diplomatic representation in Iran, the citizens of the Republic of Azerbaijan are strongly advised not to visit the Islamic Republic of Iran unless it is necessary, and those who visit are strongly advised to exercise increased caution.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who are currently in the Islamic Republic of Iran are required to observe safety and security rules.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who are currently in the Islamic Republic of Iran are requested to contact the Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Tabriz for consular and other inquiries via: