No:278/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (ECO) baş katibi Hadi Süleymanpurun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etdi
27 oktyabr 2018 06:48
Nazir Elmar Məmmədyarov ECO məkanında həyata keçirilən regional iqtisadi layihələrin dəstəkləndiyini bildirərək, regionda beynəlxalq hüququn təməl prinsipləri əsasında sülhün və sabitliyin qurulmasına Azərbaycanın xüsusi önəm verdiyini diqqətə çatdırdı.Nazir E.Məmmədyarov üzv dövlətlər arasında ticarət, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları, nəqliyyat, logistika, turizm və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişafı üçün geniş imkanların olduğunu qeyd etdi və Azərbaycanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən layihələr haqqında məlumat verərək ECO üzv dövlətlərinin həmin layihələrdən faydalana biləcəyini diqqətə çatdırdı.Azərbaycana səfər etməkdən məmnunluğunu bildirən Hadi Süleymanpur başçılıq etdiyi təşkilatın işinə verdiyi töhfəyə görə Azərbaycana təşəkkür etdi və ECO çərçivəsində həyata keçirilən islahatlar və gələcək layihələr barədə Azərbaycan tərəfini məlumatlandırdı. Bakıda təşkil olunan və şəxsən qatıldığı sərmayələrin mühafizəsi və təşviqi mövzusunda müzakirələrdən razılıqlı danışan baş katib bu sahənin ECO çərçivəsində yeni fəaliyyət istiqaməti təşkil etdiyini qeyd etdi.

Press release 27 October 2018 06:48
No:278/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by the Secretary General of the Economic Cooperation Organization (ECO) Dr. Hadi​ Soleimanpour
27 October 2018 06:48
Underlining the support of Azerbaijan to the regional economic projects implemented in the ECO region Minister E. Mammadyarov emphasized that Azerbaijan attaches special importance to the establishment of peace and stability in the region based on the fundamental principles of the international law.
Minister E.Mammadyarov noted that there are huge opportunities for development of cooperation between the Member States in trade, information and communication technologies, transport, logistics, tourism and other spheres. Giving a brief information about the regional projects initiated by Azerbaijan the Minister also underlined that the ECO member states might benefit from these projects.
Expressing his satisfaction over visiting Azerbaijan Dr. Hadi​ Soleimanpour thanked Azerbaijan for its contributions to the organization led by him and informed the Azerbaijani side about the reforms and future projects of the ECO. Touching upon the discussions on protection and promotion of investments which he personally attended in Baku, the Secretary General noted that this area is a new direction within the ECO framework.