No:276/17, XİN-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyevin İraq Respublikasının Kürdüstan regional vilayətində keçirilmiş referendum və bu xüsusda İraqda hadisələrin inkişafı ilə əlaqədar şərhi
Azərbaycan Respublikası İraq Respublikasının ərazi bütövlüyü və suverenliyini tanıyır və tam şəkildə dəstəkləyir.
Azərbaycan İraq Respublikasının mərkəzi hakimiyyəti və İraqın Kürdüstan regional vilayəti ilə məsələlərin sülh yolu ilə qarşılıqlı anlaşma və dialoq şəraitində İraqın ərazi bütövlüyü və suverenliyi çərçivəsində həllinin tərəfdarıdır.

Press release 15 November 2017
No:276/17, Comments by Hikmat Hajiyev, MFA Spokesperson in response to media inquiries on referendum in Iraq Kurdistan Regional Government and the developments in this context in Iraq
The Republic of Azerbaijan recognizes and fully supports the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Iraq.
Azerbaijan supports the peaceful resolution of matters between the Central Government of Iraq and Iraq Kurdistan Regional Government within the territorial integrity and sovereignty of Iraq through the mutual understanding and dialogue.