No:275/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu sahəsindəki mövqelərini atəşə tutması barədə məlumatı
23 iyul 2021 18:04
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin məlumatına əsasən, bu ilin 23 iyul tarixində Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan Ordusunun Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu sahəsindəki mövqelərini atəşə tutub. Qarşı tərəfdən açılan snayper atəşi nəticəsində bir hərbi qulluqçumuz şəhid olub.
Ermənistan tərəfinin son zamanlar davamlı təxribatlara əl atması, Azərbaycan mövqelərini atəşə tutaraq, bölgədəki vəziyyəti gərginləşdirmək cəhdləri qəbuledilməzdir və vəziyyətin bu şəkildə inkişafının bütün məsuliyyəti Ermənistanın üzərinə düşür.
Azərbaycan, beynəlxalq sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyünü müdafiə etmək, habelə bölgədə sülh və təhlükəsizliyi təmin etmək üçün bütün lazımi addımları atmaq hüququnu özündə saxlayır.

No:275/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on shelling from the positions of the Armed Forces of Armenia in the direction of the Kalbajar district of the Armenia-Azerbaijani state border
23 July 2021 18:04
According to the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, on July 23, 2021, the Armenian armed forces fired on the positions of the Azerbaijani Army in the area of Kalbajar district of the Armenia-Azerbaijani state border. One of our servicemen was killed as a result of sniper fire from the opposite side.
The recent provocations of the Armenian side, attempts to aggravate the situation in the region by firing on Azerbaijani positions are unacceptable, and Armenia bears all the responsibility for the development of the situation in this way.
Azerbaijan retains the right to take all necessary steps to protect its territorial integrity within its international borders, as well as to ensure peace and security in the region.