No:270/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Təhlükəsizlik Şurasının Terrorçuluğa qarşı mübarizə Komitəsinin İcraçı Direktoru ilə görüşdü
24 sentyabr 2019 20:11
BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Təhlükəsizlik Şurasının Terrorçuluğa qarşı Mübarizə Komitəsinin İcraçı Direktoru xanım Mişel Koninks ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Terrorçuluğa qarşı Mübarizə Komitəsi arasında əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə etdilər və terrorçuluğa qarşı mübarizədə birgə fəaliyyət üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Komitənin nümayəndə heyətinin ötən il Azərbaycana etdiyi səfərindən bəhs edən iraçı direktor, terrorçuluğa qarşı mübarizədə Azərbaycanın müsbət təcrübəsini təqdir etdi və bu təcrübənin digər ölkələrlə mübadiləsinin əhəmiyyətini vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov ölkəmizin beynəlxalq sülh və təhlükəsizliyə ciddi təhdid olan terrorizmin bütün formalarını qətiyyətlə pislədiyini bildirərək, bu bəla ilə mübarizədə bundan sonra da səylərini əsirgəməyəcəyini qeyd etdi.

No:270/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Executive Director of the Counter-Terrorism Executive Directorate
24 September 2019 20:11
In the framework of the 74th session of the UN General Assembly, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Executive Director of the Counter-Terrorism Michèle Coninsx.
At the meeting, the sides discussed the issues related to cooperation between Azerbaijan and the Counter-Terrorism Executive Directorate and exchanged views on joint activities in the fight against terrorism.
Referring to the visit of the delegation of the Executive Directorate to Azerbaijan, Executive Director appraised the positive experience of Azerbaijan in the fight against terrorism and underlined the importance of sharing this experience.
Minister Elmar Mammadyarov stressed that Azerbaijan strongly condemns terrorism in all its forms and manifestations and noted that the country will spare no efforts in combating the scourge of terrorism.