No:267/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Estoniya Respublikasının parlamentinin vitse-prezidenti Kalle Laaneti qəbul edib
24 oktyabr 2018 07:37
Nazir Elmar Məmmədyarov Estoniya Respublikasının parlamentinin vitse-prezidenti Kalle Laaneti salamlayaraq, Azərbaycanla Estoniya arasındakı münasibətlərin uğurla inkişaf etdiyini diqqətə çatdırdı. Həmçinin Nazir Elmar Məmmədyarov informasiya və kommunikasiya texnologiyaları və elektron hökumət sahəsində Azərbaycan və Estoniya arasında uğurlu əməkdaşlıq mövcud olduğunu qeyd etdi. Avropa İttifaqı-Azərbaycan arasında münasibətlərə toxunan Nazir Elmar Məmmədyarov, ölkəmizin Şərq Tərəfdaşlığı çərçivəsində iştirakı, Azərbaycan Respublikası və Avropa İttifaqı arasında münasibətlərin hüquqi əsasını təşkil edəcək yeni, strateji əhəmiyyətli saziş üzrə aparılan danışıqlar barədəsində qarşı tərəfə məlumat verdi.
Kalle Laanet, öz növbəsində səmimi qarşılanmaya görə dərin təşəkkürünü bildirərək, Estoniyanın Azərbaycanla əməkdaşlığa daima maraq göstərdiyini və iki ölkə arasında informasiya kommunikasiya texnologiyaları, o cümlədən nəqliyyat sahələrində əməkdaşlıq üçün geniş potensialın olduğunu qeyd etdi.

No:267/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Kalle Laanet, Vice-President of the Parliament of the Republic of Estonia
Minister Elmar Mammadyarov greeted Vice-President of the Parliament of the Republic of Estonia Kalle Laaneti and noted that the relations between Azerbaijan and Estonia were developing successfully. Minister Elmar Mammadyarov noted that there is thriving cooperation in the fields of information and communication technologies as well as e-government between Azerbaijan and Estonia.Touching on relations between Azerbaijan and the European Union, Minister Elmar Mammadyarov informed his interlocutor about Azerbaijan’s participation in the Eastern Partnership and the negotiations on a new, strategically important agreement that would form the legal basis of relations between Azerbaijan and the European Union.
Kalle Laanet expressed his gratitude for sincere welcome and noted that Estonia has always been interested in cooperation with Azerbaijan and there is a great potential for cooperation between the two sides in the field of information and communication technologies, as well as in transport field.