No:259/18, Polşa Respublikasının vətəndaşı, Kazimir Rakovskinin adının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair
13 oktyabr 2018 04:42
Polşa Respublikasının vətəndaşı, Volomin povyatının starostası Kazimir Rakovski Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək, adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
K.Rakovski Azərbaycan Respublikasının suverenliyinə və beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən tanınmış ərazi bütövlüyünə, habelə Azərbaycan Respublikası ərazisində qüvvədə olan qanun və qaydalara hörmət etdiyini vurğulayıb. O, regiona səfərinin səbəb olduğu bütün çətinliklərə və nəticələrinə görə üzrxahlığının qəbul edilməsini və adının “Arzuolunmaz şəxslərin siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
K.Rakovskinin müraciəti müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və adının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

Press release 13 October 2018 04:42
No:259/18, On removal of the name of Kazimierz Rakowski, citizen of the Republic of Poland, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
13 October 2018 04:42
Citizen of the Republic of Poland, Starosta of Wolomin County Kazimierz Rakowski  addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of his name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In his letter K.Rakowski emphasized his respect to the sovereignty and  territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, as well as to the rules and regulations in force in the territory of the Republic of Azerbaijan. He asked for his apology for all the difficulties and consequences of his visit to the region and requested to remove his name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
Appeal by Kazimierz Rakovski  was appropriately considered and the decision was made to remove his name from the mentioned list.