No:243/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Serbiya xarici işlər naziri Nikola Selakoviç ilə görüşünə dair məlumatı
20 may 2022 16:30
20 may 2022-ci il tarixində İtaliya Respublikasının Turin şəhərində keçirilən Avropa Şurasının Nazirlər Komitəsinin iclası çərçivəsində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Serbiya Respublikasının xarici işlər naziri Nikola Selakoviç ilə görüşüb.
Görüşdə, Azərbaycan və Serbiya arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin mövcud vəziyyətindən məmnunluq ifadə edilib. Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlığın iqtisadi, ticarət, siyasi, humanitar və s. sahələrdə inkişafı perspektivlərini qeyd ediblər.
Görüş zamanı “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Serbiya Respublikası Hökuməti arasında ümumvətəndaş pasportlara malik şəxslər üçün viza tələbinin qarşılıqlı aradan qaldırılması haqqında saziş”in yaxın zamanda qüvvəyə minməsi, mülki aviasiya sahəsində əməkdaşlıq, həmçinin iki ölkə arasında mövcud olan turizm potensialının səmərəli istifadəsi imkanları ətrafında fikir müdadiləsi aparılıb.

No:243/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Serbia Nikola Selaković
On May 20, 2022, within the framework of the session of the Committee of Ministers of the Council of Europe in Turin, Italy, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Foreign Minister of the Republic of Serbia Nikola Selaković.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the current state of strategic partnership between Azerbaijan and Serbia. The Ministers noted the prospects for the development of bilateral cooperation in economic, trade, political, humanitarian and other fields.
During the meeting, the sides exchanged views on the forthcoming entry into force of the "Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Serbia on mutual abolition of visa requirements for persons holding general civil passports", cooperation in civil aviation sphere, as well as opportunities for effective use of tourism potential.