No:240/25, İRAN İSLAM RESPUBLİKASI ƏRAZİSİNDƏ OLAN AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI VƏTƏNDAŞLARININ NƏZƏRİNƏ!
13 iyun 2025 11:43
İsrail Dövləti və İran İslam Respublikası arasında yaranmış mövcud gərgin təhlükəsizlik vəziyyəti ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının zəruri olmadığı təqdirdə İran İslam Respublikasına səfərdən çəkinmələri, səfər edənlərin isə yüksək ehtiyatlılıq nümayiş etdirmələri tövsiyə olunur.
Hazırda İran İslam Respublikasında olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarından mühafizə və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etmələri, hərbi və nüvə obyektlərinə yaxın ərazilərə getməmələri, yerli qurumların verdiyi təhlükəsizlik təlimatlarına uyğun davranmaları xahiş olunur.
Hər hansı bir fövqəladə vəziyyət ilə bağlı vətəndaşlarımızın Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyi və Təbriz şəhərindəki Baş Konsulluğu ilə aşağıdakı vasitələrlə əlaqə saxlamaları xahiş olunur:

No:240/25, ATTENTION TO CITIZENS OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN IN THE TERRITORY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN!
13 June 2025 11:43
Due to the current tense security situation between the State of Israel and the Islamic Republic of Iran, citizens of the Republic of Azerbaijan are advised to refrain from traveling to the Islamic Republic of Iran unless necessary, and those who do travel are advised to exercise extreme caution.
Citizens of the Republic of Azerbaijan currently in the Islamic Republic of Iran are requested to observe security and safety regulations, not to go to areas near military and nuclear facilities, and to act in accordance with the security instructions issued by local authorities.
In case of emergency, our citizens are requested to contact the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran and the Consulate General in Tabriz as follows: