No:235/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-Yorkda BMT Təhlükəsizlik Şurasının Terrorçuluğa qarşı Mübarizə Komitəsinin İcraçı Direktoratlığının rəhbəri Mişel Koninks ilə görüşüb
28 sentyabr 2018 03:39
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 26 sentyabr tarixində Nyu-Yorkda BMT Təhlükəsizlik Şurasının Terrorçuluğa qarşı Mübarizə Komitəsinin İcraçı Direktoratlığının (CTED) rəhbəri Mişel Koninks ilə görüşüb.
Görüş zamanı CTED nümayəndə heyətinin cari ilin iyul ayında Bakıya səfərinə istinad edilərək, Azərbaycanın Terrorçuluğa qarşı Mübarizə Komitəsinin tövsiyələrinin və BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələrinin yerinə yetirilməsi sahəsində CTED ilə əməkdaşlığı məmnunluqla vurğulanıb. Tərəflər eyni zamanda terrorçuluğa qarşı mübarizə sahəsində qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparıb.

No:235/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Executive Director of the UN Security Council Counter-Terrorism Committee Executive Directorate Michele Coninsx in New York
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Executive Director of the UN Security Council Counter-Terrorism Committee Executive Directorate (CTED) Michele Coninsx on 26 September in New York.
At the meeting, referring to the visit of the CTED delegation to Baku on July 2018, cooperation of Azerbaijan with CTED in implementing the Committees recommendations and the relevant UN Security Council resolutions was mentioned with appreciation. The sides also had an exchange of views on issues of mutual interest in the field of counter-terrorism.