Mətbuat şərhi 27 sentyabr 2018 22:57
No:232/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ilə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Baş Katibi Yusef bin Ahmad Al-Otaimin arasında görüş keçirildi
27 sentyabr 2018 22:57
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Baş Katibi Yusef bin Ahmad Al-Otaimin ilə görüşü keçirildi.
Tərəflər arasında İƏT-Azərbaycan əlaqələri və əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi imkanları, İƏT-in Ermənistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasına qarşı təcavüzü üzrə Əlaqə Qrupu və bu çərçivədə görüləcək tədbirlər, habelə İƏT-in dünyada sülh və təhlükəsizliyin qorunmasında BMT-nin strateji tərəfdaşı kimi rolunun artması məsələləri ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 27 September 2018 22:57
No:232/18, The meeting was held between the Foreign Minister Elmar Mammadyarov and the Secretary General of the Organization of Islamic Cooperation Yousef bin Ahmad Al-Othaimeen
27 September 2018 22:57
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov met the Secretary General of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) Yousef bin Ahmad Al-Othaimeen in New York on the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly.
Broad exchange of views on the OIC-Azerbaijan relations and further development of cooperation, the OIC Contact Group on the aggression of the Republic of Armenia against the Republic of Azerbaijan and actions to be taken in this framework, as well as the increasing role of the OIC as an important strategic partner of the UN on maintaining global peace and security were held between the sides.