Mətbuat şərhi 24 may 2024 12:03
No:230/24, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi nəzdində fəaliyyət göstərən “Diplomatiya Könüllüləri” qrupuna qəbula dair mətbuat məlumatı
24 may 2024 12:03
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi, Nazirliyin nəzdində fəaliyyət göstərən “Diplomatiya Könüllüləri” qrupuna könüllülərin qəbulunu elan edir.
Könüllü sıralarına qoşulmaq istəyən namizədlər üzvlük üçün müəyyən olunmuş tələblərlə uyğun şəkildə XİN-in rəsmi internet səhifəsindəki elektron xidmət vasitəsilə müraciət edə bilərlər.
10 iyun 2024-cü il müraciətlərin qəbulu üçün son tarixdir.
Tələblərə uyğun namizədlərin ixtisas, siyasi bilikləri, dil bilikləri, ümumi dünyagörüşünün yoxlanılması məqsədilə müsahibə mərhələsinə dəvət olunması nəzərdə tutulur.

No:230/24, Press release on the admission to the “Diplomacy Volunteers” group operating under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
24 May 2024 12:03
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan announces the admission of volunteers to the “Diplomacy Volunteers” group operating under the Ministry.
Candidates wishing to join the volunteer ranks may apply for membership through the electronic service on the official website of the Ministry of Foreign Affairs in accordance with the established requirements.
10 June 2024 is the deadline for the submission of applications.
It is envisaged that candidates who meet the requirements will be invited to the interview stage for the purpose of assessing their specialization, political knowledge, language skills, and general outlook.