Mətbuat şərhi 27 sentyabr 2018 12:39
No:228/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Rumıniya Baş nazirinin Strateji Tərəfdaşlıqların yerinə yetirilməsi məsələləri üzrə müavini Ana Birçal ilə Nyu-Yorkda görüşdü
27 sentyabr 2018 12:39
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Rumıniya Baş nazirinin Strateji Tərəfdaşlıqların yerinə yetirilməsi məsələləri üzrə müavini Ana Birçal ilə Nyu-Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində görüşdü.
Tərəflər iqtisadi əməkdaşlıq məsələlərinə xüsusi vurğu etməklə ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyi, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər üzrə geniş fikir mübadiləsi apardı.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi və Rumıniya Xarici İşlər Nazirliyi arasında məsləhətləşmələrə dair 2019-2020-ci illər üzrə Birgə Fəaliyyət Planı imzalandı.

Press release 27 September 2018 12:39
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov had a meeting with Vice Prime Minister for Romania's Strategic Partnerships' Implementation Ana Birchall in New York on the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly.
The sides had broad exchange on bilateral cooperation agenda, with a special emphasis on the issues of economic cooperation, as well as the regional and international issues of mutual interest.
Joint Action Plan for the consultations between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and Ministry of Foreign Affairs of Romania for the years of 2019-2020 was signed during the meeting.