No:224/24, Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Ayxan Hacızadənin Tayvanda seçkilərdə qalib gəlmiş şəxsin vəzifəsinin icrasına başlaması ilə bağlı medianın sualına cavabı
20 may 2024 14:46
Sual: Tayvanda bu ilki seçkilərdə qalib gəlmiş Lay Tsinde vəzifəsinin icrasına başlayıb. Tayvanda baş vermis seçkilər və Tayvan administrasiyasının rəhbərinin fəaliyyətə başlaması ilə bağlı XİN-in mövqeyi nədir?
Cavab: Cari ilin 13 yanvar tarixində Xarici İşlər Nazirliyinin açıqlamasında qeyd edildiyi kimi, Azərbaycan Respublikası “vahid Çin” siyasətini dəstəkləyir və ölkəmiz Tayvanın müstəqilliyini tanımır.

No:224/24, The response by Aykhan Hajizada, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs, to the media’s inquiry on the inauguration of the person who won the elections in Taiwan
20 May 2024 14:46
Question: Lai Ching-te, who won this year’s elections in Taiwan, has taken office. What is the position of the Ministry of Foreign Affairs regarding the elections in Taiwan and the inauguration of the head of the Taiwanese administration?
Answer: As noted in the Statement of the Ministry of Foreign Affairs on 13 January of this year, the Republic of Azerbaijan supports the “One China” policy, and Azerbaijan does not recognize the independence of Taiwan.