No:213/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Monteneqronun səfiri Perişa Kastratoviç arasında keçirilmiş görüşə dair məlumatı
12 iyun 2021 17:20
2021-ci ilin 11 iyun tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Monteneqronun ölkəmizə yeni təyin edilmiş qeyri-rezident səfiri Perişa Kastratoviçi qəbul etdi.
Nazir Ceyhun Bayramov Perişa Kastratoviçi salamladı, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan və Monteneqro arasında qarşılıqlı hörmət və dəstəyə əsaslanan münasibətləri məmnunluqla qeyd etdi. Ölkələrimiz arasında, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində mövcud olan əməkdaşlıq qeyd edildi. İkitərəfli əməkdaşlığın gələcəkdə genişləndirilməsi üçün əlverişli imkanların olduğu vurğulandı.
Nazir, həmçinin səfir Perişa Kastratoviçə münaqişə sonrası bölgədə mövcud olan vəziyyət, üçtərəfli bəyanatların icrası, Azərbaycan tərəfindən bu xüsusda atılan addımlar, azad olunmuş ərazilərdə həyata keçirilən bərpa və quruculuq işləri haqqında məlumat verdi. İşğal faktorunun aradan qaldırılması ilə iki ölkə arasında münasibətlərin normallaşdırılması imkanının yarandığı qeyd olundu.
Səfir Perişa Kastratoviç ölkəsinin Azərbaycan ilə münasibətlərə əhəmiyyət verdiyini vurğuladı.
Tərəflər ikitərəfli münasibətlərin enerji, turizm, humanitar və digər sahələrdə inkişafı, qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirilməsi, siyasi məsləhətləşmələrin növbəti raundunun keçirilməsi və digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər üzrə fikir mübadiləsi apardı.

No:213/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Ambassador of the Montenegro Perisha Kastratovich
12 June 2021 17:20
On June 11, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received the newly appointed non-resident Ambassador of Montenegro to our country Perisha Kastratovich.
Minister Jeyhun Bayramov greeted Perisha Kastratovich and wished him success in his future endeavors.
Minister Jeyhun Bayramov noted with satisfaction the relations based on mutual respect and support between Azerbaijan and Montenegro. The existing cooperation between our countries, as well as within international organizations was noted. Favorable conditions for the expansion of bilateral cooperation was emphasized.
Minister Jeyhun Bayramov informed Ambassador Perisha Kastratovich about post-conflict situation in the region, implementation of the trilateral statements, steps taken by Azerbaijan in this regard, as well as restoration and construction activities in the liberated territories. With the elimination of the occupation factor, the possibility of normalization of relations between the two countries was noted.
Ambassador Perisha Kastratovich stressed that his country attaches importance to relations with Azerbaijan.
The sides exchanged views on the development of bilateral relations in energy, tourism, humanitarian and other fields, exchange of mutual visits, holding the next round of political consultations and other issues of mutual interest.