No:212/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Ekvatorial Qvineyanın mədənçilik və hidrokarbon məsələləri üzrə dövlət katibini qəbul etdi
24 iyul 2019 04:38
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Ekvatorial Qvineyanın mədənçilik və hidrokarbon məsələləri üzrə dövlət katibi Santiaqo Mba Eneme Nsuqanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etdi.
Azərbaycanda olmasından məmnunluğunu bildirən Santiaqo Mba Eneme Nsuqa 2019-cu ilin 27-29 noyabr tarixlərində Ekvatorial Qvineyada keçiriləcək Qaz ixrac edən ölkələrin Forumunda iştirak ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə ünvanlanmış dəvət məktubunu ali ünvan sahibinə çatdırılması məqsədilə nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Dəvətə görə təşəkkürünü bildirən nazir Elmar Məmmədyarov məktubu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə təqdim edəcəyini bildirdi. Daha sonra, nazir Elmar Məmmədyarov 2019-cu ilin oktyabr ayında Bakıda keçiriləcək Qoşulmama Hərəkatına üzv ölkələrin dövlət və hökumət başçılarının XVIII Zirvə Görüşündə Ekvatorial Qvineyadan yüksək səviyyəli nümayəndə heyətinin iştirakına ümidvar olduğunu diqqətə çatdırdı.

No:212/19, Minister Elmar Mammadyarov met with the State Secretary of Mines and Hydrocarbons of Equatorial Guinea
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by State Secretary of Mines and Hydrocarbons of Equatorial Guinea Santiago Mba Eneme Nsuga.
Expressing his satisfaction over visiting Azerbaijan Santiago Mba Eneme Nsuga presented the invitation letter addressed to H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan to participate in the Gas Exporting Countries Forum to be held in Equatorial Guinea on November 27-29, 2019 and asked the Foreign Minister to present the invitation letter to its High Addressee.
Expressing his gratitude for the invitation, Minister Elmar Mammadyarov underlined that he will present the letter to the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev. Furthermore, Minister Elmar Mammadyarov emphasized his hope that the high-level delegation from Equatorial Guinea will participate at the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement held on October 2019.