Mətbuat şərhi 20 iyul 2019 02:46
No:208/19, “Beynəlxalq humanitar hüququn beynəlxalq münasibətlərdə rolu: müasir çağırışlar və gələcəyə baxış” mövzusunda inşa müsabiqəsinə dair
20 iyul 2019 02:46
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi və Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin (BQXK) Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyi Cenevrə Konversiyalarının 70-ci ildönümü və Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının 100 illiyinə həsr olunmuş “Beynəlxalq humanitar hüququn beynəlxalq münasibətlərdə rolu: müasir çağırışlar və gələcəyə baxış” mövzusunda tələbə inşa müsabiqəsi elan edir.
Müsabiqənin qaydaları:
• Müsabiqədə Azərbaycan universitetlərinin hüquq, beynəlxalq hüquq və beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə təhsil alan və ya son 12 ay ərzində təhsilini bitirmiş şəxslər iştirak edə bilər;
• İnşalar ingilis dilində təqdim edilməlidir
• İnşalar aşağıdakı formata uyğun təqdim edilməlidir: MS Word (.doc or .docx) və ya PDF (.pdf) formatı; font - Arial; yazı ölçüsü - 12; sətrlər arası məsafə – 1.15; söz sayı – minimum 3,000 maksimum 4,000 (təxminən A4 formatında 5-7 səhifə);
• Hər iştirakçı yalnız bir inşa təqdim edə bilər;
• İnşalar iştirakçının tərcümeyi-halı və əlaqə məlumatları (telefon nömrəsi, elektron poçt ünvanı və yazışma ünvanı) ilə birgə baku@icrc.org elektron poçt ünvanına göndərilməlidir;
• Elektron poçt ünvanının “mövzu” sətrində “Essay Competition” yazılmalıdır;
• İnşaların təqdim edilməsi üçün son tarix: 12 avqust 2019-cu il.
Qaliblər 9 sentyabr 2019-cu il tarixilə başlayan həftə ərzində elan ediləcək.
Mükafatlar:
1-ci yer – diplom və Cenevrədə Beynəlxalq Qızıl Xaç İcmalının 150 illiyinə həsr olunmuş 2 oktyabr 2019-cu il tarixli tədbirdə iştirak, BQXK-nın Baş Qərərgahda yerləşən müzeyinə və Azərbaycan Respublikasının Cenevrədəki Daimi Nümayəndəliyinə ziyarət;

No:208/19, Essay Competition on the theme “The role of international humanitarian law in international relations: contemporary challenges and way ahead”
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Delegation of the International Committee of Red Cross (ICRC) in the Republic of Azerbaijan announce the Student Essay Competition dedicated to the 70 years anniversary of the Geneva Conventions and 100 years anniversary of the diplomatic service of the Republic of Azerbaijan on the theme “The role of international humanitarian law in international relations: contemporary challenges and way ahead”.
Rules of the Competition:
- The competition is open to all students from the law, international law and international relations faculties of the universities in Azerbaijan, as well as recent graduates (up to 12 months following the graduation);
- Format requirements: essays must be presented in the MS Word (.doc or .docx) or the PDF (.pdf) format; font - Arial; font size - 12; spacing – 1.15; number of words per essay - between 3,000 and 4,000 (ca. 5 to 7 pages, A4 format);
- Only one entry per applicant can be submitted;
- The essay shall be sent to baku@icrc.org, along with the CV and information containing contact details, such as the phone number, email address and correspondence address of the applicant;
- Important: subject line of the e-mail should contain “Essay Competition”;
- The deadline for submission is August 12, 2019.
The winners will be announced on the week of September 9, 2019.
1st place – diploma and a visit to Geneva with the opportunity to participate in the event dedicated to the 150th anniversary of the International Review of the Red Cross on 2 October, 2019, and to visit ICRC museum and Permanent Mission of Azerbaijan in Geneva.