No:207/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasında iştirak etmək üçün Nyu-Yorka yola düşüb
21 sentyabr 2018 21:19
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində iştirak etmək məqsədilə Nyu-York şəhərinə işgüzar səfərə yola düşüb.
Səfər çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun BMT Baş Assambleyasının ümumi müzakirələrində çıxışı, BMT-nin cari sessiyasının gündəliyinin müxtəlif məsələlərə həsr olunan iclaslarında iştirakı və ikitərəfli əsasda çoxsaylı görüşləri nəzərdə tutulmuşdur.

No:207/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov left for New-York to participate at the 73rd session of the UN General Assembly
The delegation headed by the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov left for working visit to New-York to participate at the General Debates of the 73rd session of the UN General Assembly.
During the visit Foreign Minister Elmar Mammadyarov will deliver a speech at the General Debates of the General Assembly, attend a number of meetings according to the current agenda of the UN General Assembly and hold numerous bilateral meetings.