No:205/19, Polşa Respublikasının vətəndaşı Tomaş Paremba adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasına dair
16 iyul 2019 22:10
Polşa Respublikasının vətəndaşı, hazırda həmin ölkənin Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Tomaş Paremba Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
Məktubunda Tomaş Paremba Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyü və suverenliyi, eləcə də ölkəmizin qanunlarına hörmət etdiyini bəyan edir və işğal edilmiş ərazilərə sözügedən səfəri ilə heç bir halda ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyini şübhə altına almaq niyyətində olmadığını bildirir.

No:205/19, On removal of the name of Tomasz Poręba, citizen of the Republic of Poland, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
Citizen of the Republic of Poland, Vice-President of the Polish Olympic Committee Tomasz Poręba addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of his name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In his letter Tomasz Poręba emphasized his respect to the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, as well as to the rules and regulations in force in the territory of the Republic of Azerbaijan and also stressed that this visit in no way shall give a meaning of his disrespect to the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan.
Appeal by Tomasz Poręba was appropriately considered and the decision was made to remove his name from the mentioned list.