Mətbuat şərhi 25 aprel 2022 10:00
No:193/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanla telefon danışığına dair məlumatı
25 aprel 2022 10:00
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər, iki dövlətin liderləri səviyyəsində əldə olunmuş razılaşmaların davamı olaraq fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər, Birgə Sərhəd Komissiyasının iştirakçılarının parametrləri barədə razılığa gəliblər.
Birgə Sərhəd Komissiyasının, habelə sülh müqaviləsinin işlənib hazırlanması ilə bağlı işçi qrupunun görüşlərinin yaxın zamanlarda təşkil olunmasına dair razılıq əldə olunub.
Tərəflər, həmçinin humanitar sahədə addımların davam etdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 25 April 2022 10:00
No:193/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan
25 April 2022 10:00
A telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan.
The Ministers had an exchange of views as a follow-up to the agreements reached at the level of the leaders of both states.
The sides agreed on parameters of the participants in the Joint Border Commission.
It was agreed to convene the meetings of the Joint Border Commission, as well as Working Group on preparation of a peace treaty, in near future.