No:182/25, Nazir müavini Yalçın Rəfiyevin İran İslam Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
06 may 2025 19:07
6 may 2025-ci il tarixində xarici işlər nazirinin müavini Yalçın Rəfiyev ölkəmizdə səfərdə olan İran İslam Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini, İran Xarici İşlər Nazirliyinin Siyasi və Beynəlxalq Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri Səid Xətibzadə ilə görüşüb.
Görüş zamanı İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Perzeşkianın ölkəmizə 28 aprel 2025-ci il tarixli səfərindən sonra Azərbaycan-İran ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyindən irəli gələn məsələlər, eləcə də regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər həmçinin İran və Azərbaycanın araşdırma və beyin mərkəzləri arasında təmasların və əməkdaşlığın qurulmasının ikitərəfli əməkdaşlığa əlavə təkan verəcəyini və iki ölkənin ictimaiyyətləri arasında müxtəlif mövzular barədə məlumatlılığın artmasına xidmət edəcəyini qeyd ediblər.

No:182/25, Press release on the meeting between Deputy Minister Yalchin Rafiyev and the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran
06 May 2025 19:07
On 6 May 2025, the Deputy Minister of Foreign Affairs Yalchin Rafiyev met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Head of the Center for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs of Iran, Saeed Khatibzadeh, who is on a visit to our country.
During the meeting, an exchange of views was held on issues arising from the Azerbaijan–Iran bilateral cooperation agenda following the visit of the President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian to our country on 28 April 2025, as well as on mutual cooperation within regional and international organizations.
The sides also noted that establishing contacts and cooperation between research and think tank institutions of Iran and Azerbaijan would give an additional impetus to bilateral cooperation and contribute to increasing awareness among the publics of both countries on various issues.