No:179/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Gürcüstanın Xarici İşlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığına dair məlumatı
18 iyul 2020 06:07
Bu ilin 17 iyul tarixində Azərbaycan respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Gürcüstanın Xarici İşlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Gürcüstandan olan həmkarının təbriklərini qəbul edib.
Tərəflər Azərbaycan və Gürcüstan arasında olan strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin geniş spektri üzrə fikir mübadiləsi aparıb və bu əlaqələrin gələcəkdə daha da möhkəmləndirilməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəklərini vurğulayıblar.
Gürcü həmkarını Azərbaycan-Ermənistan sərhədinin Tovuz rayonu istiqamətində Ermənistan silahlı qüvvələrinin hücum cəhdi və bu cəhdin qarşısının alınması, eləcə də bölgədə hələ də davam edən gərgin vəziyyət barədə məlumatlandıran nazir Ceyhun Bayramov Ermənistanın təcavüzkar siyasətinə son qoyulmasının, işğalçı qüvvələrin Azərbaycanın işğal olunmuş bütün ərazilərindən çıxarılmasının, dövlətlərin beynəlxalq tanınmış sərhədlərinin toxunulmazlığının təmin olunmasının vacibliyini qeyd edib.

Press release 18 July 2020 06:07
No:179/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Jeyhun Bayramov and Georgian Foreign Minister David Zalkaliani
18 July 2020 06:07
On July 17, a telephone conversation took place between Jeyhun Bayramov, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, and the Minister of Foreign Affairs of Georgia, David Zalkaliani.
Minister Jeyhun Bayramov accepted congratulations from his Georgian counterpart.
The sides exchanged views on a wide range of issues of the strategic partnership between Azerbaijan and Georgia and stressed that they will spare no effort to further strengthen these ties.
Informing his Georgian counterpart about the attempted attack of the Armenian armed forces in the direction of Tovuz district of the Azerbaijan-Armenia border and its prevention, as well as the ongoing tense situation in the region, Minister Jeyhun Bayramov stressed the importance of ending Armenia's aggressive policy, withdrawing the occupying forces from all occupied territories of Azerbaijan, and ensuring the inviolability of internationally recognized borders of the states.