No:135/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
23 mart 2024 15:13
23 mart 2024-cü il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı nazir Ceyhun Bayramov 22 mart tarixində Moskva şəhərində yerləşən Crocus City Hall mərkəzində çoxsaylı insan tələfatı ilə nəticələnən dəhşətli terror aktı ilə əlaqədar dərin kədər hissi keçirdiyini bildirib.
Nazir həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına, Rusiya xalqına və hökumətinə dərin hüznlə başsağlığı verib və yaralananlara tezliklə şəfa diləyib.
Terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi, Azərbaycan Respublikasının terrorizmin bütün forma və təzahürlərini qəti şəkildə pislədiyi vurğulanıb.

No:135/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov
23 March 2024 15:13
On 23 March 2024, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov.
During a phone conversation, Minister Jeyhun Bayramov expressed deep sorrow over the terrible terrorist attack that resulted in numerous casualties in the Crocus City Hall center in Moscow on 22 March.
The minister has expressed deep condolences to the families and relatives of the victims, the people and government of Russia, and wished a speedy recovery to the victims.
It was emphasized that the Republic of Azerbaijan, as a state suffering from terrorism, categorically condemns all its forms and manifestations.